Akcja honorowego krwiodawstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wysokinski Pawel
Poniedziałek, 09 Listopad 2009 10:57

Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Obecnie, dla co trzeciej osoby brakuje krwi do transfuzji Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi nasz Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zorganizował akcję krwiodawstwa.

04.11.2009r. w godz. 9-12 chętni uczniowie oddawali krew. Byli wśród nich zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Ekipa pracowników RCKiK, jak zawsze zwarta i gotowa do pracy. Profesjonalizm pań pielęgniarek oraz pani doktor, a także stworzona przez w/w miła atmosfera spowodowały, że strach przed ukłuciem igłą, czy też obawy na widok krwi, szybko zniknęły. Opiekunowie akcji panie: M.Wawrzonowska i E.Musiał oraz wychowawcy również wspierali młodzież.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom, zarówno tym którzy oddali krew, jak i tym którzy ze względów zdrowotnych nie mogli tego dnia oddać krwi.

Oto lista krwiodawców:

27.ŁUKASZ BANAŚKIEWICZ IV TM
28.SYLWIA ZBYTNIEWSKA II C ZSZ

Ostatnio zmieniany w Poniedziałek, 23 Listopad 2009 13:46
  Joomla templates by Lonex.