Minął rok szkolny, rozpoczął się okres wypoczynku (chociaż niektórych czekają w końcu czerwca egzaminy zawodowe). Wielu z naszych uczniów ma szczególne powody do świętowania. Siedmioro z nich osiągnęło wyniki kwalifikujące do otrzymania świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Sześciu spośród mechaników i elektryków zasłużyło sobie na nagrody przedsiębiorstw patronujących szkole. A to nie koniec wyróżnień.  Uczeń z najwyższą średnią ocen Marcel Drożdżyk stanie się od września stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Kilkoro spośród najlepszych zostanie uhonorowanych na forum gminy. W tym roku po raz pierwszy przyznane zostało Stypendium Imienia Zuzanny Szydłowskiej – upamiętniające postać zasłużonego pedagoga ZSP Nr 1 oraz nagradzające ucznia wyróżniającego się wynikami w nauce oraz wzorową postawą społeczną. Pierwszym  beneficjentem stypendium stał się Damian Górski.